Mähkmerent – kas, miks ja kellele?

Kui otsustad oma beebiga riidest mähkmeid kasutama hakata, siis algul tundub see maailm kindlasti väga segane ja kirju. Ka meie endi aastatetagune kogemus oli just nimelt selline – internetist infot otsides ja erinevate valikute kohta lugedes ajas see virr-varr ikka pea korralikult pulki täis. Erinevad mudelid, materjalid, tegumoed ja lõiked – mis siis ikkagi oleks just minu beebile sobivaim?

Alustuseks on hea proovida ja katsetada mõningaid erinevaid mähkmeid ja tegumoode, et saada aimu, milline mähkmetüüp ja lõige Sinu beebile ja Sulle kõige paremini sobib. Esiteks on perede eelistused erinevad. Samuti on iga beebi erinev ja ilmselt istub mõne mähkme lõige hoopis paremini, kui teine. 

Kõikide turul saadaolevate mähkmete proovimine on aga suur väljaminek.

Kuidas siis ikkagi alustada?

Selleks on erinevaid variante. Üheks võimaluseks on soetada proovimiseks mõned täiesti uued tooted, mis enim meeldivad – nii saad proovimise käigus täpselt aimu, mida ja kui palju veel juurde varuda võiks, et kodune mähkmemajandus mugavalt ja pingevabalt toimiks.

Teiseks variandiks on järelturg – proovimisega saad algust teha ka kasutatud mähkmetega.

Lisaks on olemas ka selline vahva ettevõtmine nagu mähkmete rent – nii saad enda kasutusse suure valiku erinevaid mähkmeid erinevatelt brändidelt, et katsetada ja proovida ning hiljem siis juba oma kasutajakogemusele tuginedes teha ostuotsus just oma lemmikute mähkmete kasuks.

Mähkmerendi Buuh OÜ looja Aiki räägib mähkmerendi sünniloost ning tutvustab mähkmerendi võimalusi.

Vastsündinute riidest mähkmete rent kasvas välja oma kogemusest esimese beebiga ning soovist pakkuda teistele riidest mähkmetega alustajatele võimalust teha see esimene samm võimalikult mugavalt. Vastsündinu suuruses riidest mähkmed on pisemad kui ühes suuruses mähkmed ning neid saab olenevalt beebi kaalust ja kasvukiirusest kasutada umbes 1-3 kuud kuni beebi saavutab 7-8 kg. Edasi saab hakata kasutama ühes suuruses mähkmeid, siis istuvad need mugavalt.

Need esimesed paar kuud on hea aeg, et proovida ja testida erinevaid mähkmeid. Siis on lihtsam teha valikut, mida hakata kasutama ühes suuruses mähkmete puhul.

Vastsündinute riidest mähkmete pakk on suur, 40 mähet, et ei peaks iga päev mähkmeid pesema ning et saaks võimalikult palju erinevaid variante ära proovida. Lisaks saab iga mähkmerentija kaasa Eesti mähkmepoodide sooduskupongid.

Öömähkmete komplekt

Juurde sai tehtud ka öömähkmete rent juba suuremate beebide jaoks, et öised uned mööduksid võimalikult mugavalt nii lapse kui ema jaoks. Saab samuti proovida erinevate firmade mähkmeid ja leida enda lapse jaoks sobivaim ning siis sooritada ost. Peale rendiperioodi lõppu saab selle poe sooduskoodi kaasa, kust soovitakse öömähkmeid osta.

Mähkmerendiga saab täpsemalt tutvust teha aadressil www.buuh.ee

Kuidas algas Sinu riidest mähkmete teekond?

3 thoughts on “Mähkmerent – kas, miks ja kellele?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga