Meie puidust tasakaaluklotside lugu

Oled ehk märganud, et Lummani tootesortiment on tasapisi ka päris enda toodetega täienenud. Selle postituse pühendame meie päris esimestele omatoodetele – mängulistele puidust tasakaaluklotsidele, mida tutvustasime esimest korda 2019.aasta sügisel.

Kõik algas tegelikult juba siis, oma pisikese e-poe 2019.aasta alguses avasime ning nullkulu maailmasse rohkem süvenema hakkasime. Kuna keskkonnahoid ja jätkusuutlikum elustiil on meile mõlemale hästi südamelähedased teemad, siis mõtlesime, et KUI me kunagi päris midagi enda oma loome, siis peab see toode kindlasti olema väga väga jätkusuutlik – võimalikult naturaalne ning toodetud nullkulu ja väärtustava taaskasutuse põhimõtteid silmas pidades.

Ideelennust teostuseni

Puit oma lihtsuses on meie endi ja meie laste jaoks juba pikemat aega suur lemmik olnud. Kui meie teed ristusid mänguliste tasakaaluklotside ideega ja kui nägime, et Eestis neid ägedaid ja lõputute võimalustega mänguasju keegi veel ei tooda, hakkas pall kuidagi iseenesest veerema.

Kuna meie endi elud on juba varasemalt ka Astangu Kutserehabilitatsioonikeskusega ristunud, siis tundus kuidagi äärmiselt loomulik pöörduda koostööettepanekuga kõigepealt sinna. Vastus saadud ja käed löödud.

Leidsime kiiresti ka materjali – väga kvaliteetsed lehtpuujäägid, mida saame ühest köögimööblit tootvast ettevõttest ja mis vastasel juhul mujal, kui kütmisel, enam kasutust ei leiaks.

Päästetud kangad

Ilmselt nõustub iga lapsevanem, et mänguasjade puhul on organiseeritus väga oluline. Seetõttu tahtsime klotside kõrvale kindlasti ka väikest kotikest, mille sees neid mugav ja hea hoiustada oleks. Ka sealjuures oli meie jaoks väga oluline teha see kotike jääkmaterjalist, mitte tellida midagi nö uut. Algasid kanga otsingud, mis läksid taaskord üllatavalt ruttu. “Jah, meil on, PALJU! Tulge aga!” kõlas vastus telefonist. Lattu sisse astudes olime kergelt öeldes hämmingus – suured kuhjad ülimalt kvaliteetseid linaseid kangaid, millest oli vaja lahti saada.

Emotsioon sel hetkel oli mõru-magus, sest olgugi, et saame prügisse määratud materjali päästa ja kogu see ilu ja naturaalsus ja need mahedalt maalähedased toonid… Seal samas pani see vaatepilt ka südame valutama, sest tekstiilijäätmete probleem on tegelikult palju palju sügavam ja suurem. Võib ainult ette kujutada, KUI palju selliseid täiesti korralikke ja kvaliteetseid kangaid üle maailma igapäevaselt prügisse satub. KUI palju on nende tootmiseks kulutatud ressursse, koormatud keskkonda ja mis lõpetavad oma elu lihtsalt prügilas, jällegi keskkonda koormates. Kuid osa kangaid saime päästa ning selle üle on meil ainult hea meel!

Ohutus ennekõike

Ka ohutus oli tasakaaluklotside loomisel meie jaoks väga väga oluline, mistõttu valisime klotside viimistlemiseks 100% loodusliku ning “food safe” vaha ja 100% ohutud ning mittetoksilised värvid, mis on sobilikud laste mänguasjadele ja omavad ka vastavad standardit ( EVS EN 71-3).

Klotsid saavad oma viimase lihvi Astangul, kuid lõppviimistlus ja värvimine saab tehtud meie endi poolt (et ka pisikesed valvsad “kvaliteedikontrolörid” oma heakskiidu anda saaksid:)). Kui algul mõtlesime, et kui raske see ikka olla saab, siis tegelikkuses on klotside värvimine omajagu aeganõudev. Palju tahke, mitu kihti värvi + parandused… Nii on sellest saanud meie õhtune lõõgastav teraapiatund, kus pintslid liiguvad nobedasti, aga mõte puhkab.

Miks on tasakaaluklotsid Sinu lapsele mänguasjana hea valik?

Lapsed ei vaja mängimiseks tulesid-vilesid ega tohutul hulgal plastiknänni. Neid rõõmustavad kivikesed, puuoksad, porilombid, onniehitamine, aarete otsimine ja väikesed igapäevased seiklused. Õpeta neile juba maast-madalast jätkusuutlikkust ja vanast uue loomist. Toeta nende loovust mänguasjadega, mis on loomulikud, naturaalsed ja mille abil saab nende fantaasia piiritult lennata. Puidust tasakaaluklotsid on ühed täpselt sellised!

 • Mitmetahuliste tasakaaluklotside ladumisel on vaja kasutada nii loogikat kui loomingulisust.
 • See paneb proovile laste kannatlikkuse.
 • Arendab probleemide lahendamise oskust
 • Arendab käe-silma koordinatsiooni.
 • Õppige värve või laduge klotse ritta suuruse järgi.
 • Kasutage klotse abivahenditena mänguköögis süüa valmistades või mängulinna ehitades.
 • Toodetud väärtustava taaskasutuse põhimõttel ehk aitad anda jääkmaterjalile uue elu.
 • Naturaalne ja ohutu.
 • 100% plastikuvaba.
 • Nullkulu elustiili toetav.
 • Toodetud Eestis.

Ehitades, ladudes, sorteerides ja kombineerides saab selle kaasakiskuva ning avatud mänguga luua lõputult kompositsioone – piiriks on vaid fantaasia!

Ja nii nad sündisidki – meie absoluutselt imelised puidust tasakaaluklotsid, mis on valminud suure hoole ja armastusega, peites endasse palju headust nii looduse kui inimeste vastu ning peegeldades mitmeid-mitmeid naeratavaid nägusid! Loodame, et see imeline fantaasialendu sütitav mäng lummab ka teid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga